Нафтогазоносність карбонатних формацій
Трещинообразование
При мікроскопічному вивченні спостерігаються порожнечі выщелачивания, утворені переважно по перекристалізованим і доломитизированным ділянках як найбільш проникним. Нерідко розчиненню піддавався кальцит, що заповнює тріщини.

Наступні перетворення вапняків фіксуються заповненням каверн і великих пор середньо й крупнокристаллическим кальцитом, появою сліпих прожилков перекристалізації. На закінчення необхідно відзначити, що в карбонатних породах процеси трещинообразования, розчинення й кристалізації аутогенных мінералів відбувалися неодноразово.

У формуванні сучасного об'єму й конфігурації порожнеч у різних генетичних типах карбонатних колекторів провідна роль належить постседиментационным перетворенням. Вона може бути як позитивної, так і негативної, що залежить від конкретних геологічних і палеогидрогеологических умов. Прогнозування колекторів. У циклічно побудованих розрізах. Карбонатних комплексів (на прикладі задонско-елецких відкладень Прип'ятської западини)

Аналіз пошуково-розвідувальних робіт на нафту й газ у карбонатних комплексах виявляє їхню низьку ефективність, обумовлену в значній мірі сильною неоднорідністю продуктивних розрізів. У межах контуру покладу, на відстанях 300-500 м, відкрита середньозважена пористість може мінятися на 20-30%, а ефективна потужність - на сотні відсотків. Відкрита пористість і ефективна потужність часто розглядаються як випадкові величини, що не піддаються достовірному прогнозуванню в межах контуру покладу.

У розрізах шпар виділення порід-колекторів ведеться з комплексу ГИС за принципом колектор - не- колектор і носить формальний характер. Відсутність чіткого наукового обґрунтування приуроченості шарів-колекторів до певних частин розрізу веде до значних погрішностей при виділенні ефективних потужностей і оцінці відкритої пористості. В ефективні інтервали включаються глинисті низкопоровые шари, що спотворює картину розподілу корисної ємності в природному резервуарі й веде до збільшення помилки при оцінці запасів родовищ. Утрудняється планування заходів щодо відбору керна.

Це приводить або до необґрунтованого збільшення проходки з відбором керна, або до втрати литологической інформації про колектори й реперні обрії, на яких базуються розчленовування й кореляція розрізів. А тому представляється актуальним теоретичне обґрунтування положення і якості колекторів у карбонатних резервуарах. Однієї з важливих особливостей карбонатних комплексів є їхня циклічна будова, пов'язане з періодичністю тектонічних рухів і процесу седиментації.
Кіл. сторінок: 1 2 3
Гідрогеологічна обстановка Гідрогеологічна обстановкаЗ урахуванням наведених даних, для підвищення ефективності пошуково-розвідувальних робіт у мендымско-турнейской карбонатній товщі складної будови в межах найбільш перспективних...
Контактні дані Москва, Шаболовка вул., 34
Телефон: +7 (495) 607 95 73
Факс: +7 (495) 615 27 23
Вивчення шпар Вивчення шпарЗ'ясувалося, що між кількістю й інтенсивністю поглинань бурового розчину при проходці окремих пачок верхнемеловых порід і одержанням припливу нафти з них існує прямо пропорційний зв'язок....
Термічна обробка Термічна обробкаВивчення шліфів під люмінесцентним мікроскопом і візуальні спостереження дозволяють пояснити зниження пустотности відкладенням на поверхні зерен важких фракцій УВ. У той час як легкі фракції, що киплять...
Тип карбонатного колектора Тип карбонатного колектораУ карбонатних шарах зі споконвічно гарною пористістю й проникністю в переважній більшості випадків породи, незважаючи на інтенсивну постседиментационную преосвіченість, негативно...
 
Copyright (c) 2009